Wstęp Deklaracji
Mazowiecki Instytut Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego www.nagrodanorwida.pl
Data publikacji i aktualizacji
Data publikacji strony internetowej: 22 września 2020
Oświadczenie sporządzono dnia: 20 września 2020
Aktualizacja: 31.03.2025
Dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Kontakt:
Osoba do kontaktu w sprawie dostępności i koordynator do spraw dostępności w Mazowieckim Instytucie Kultury: Magdalena Ptak m.ptak@mik.waw.pl tel. 601 669 440.
Na podany adres email można kierować także wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać prośby o zapewnienie dostępności.
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- zamieszczone na stronie publikacje w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo w całości,
- niektóre filmy nie posiadają napisów dla osób g/Głuchych,
- część plików nie jest dostępnych cyfrowo,
Strona posiada następujące ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami:
- wersję kontrastową,
- widoczny fokus,
- wyróżnienie odnośników.
Data sporządzenia Deklaracji Dostępności oraz metoda przygotowania
Oświadczenie sporządzono dnia: 20 września 2020 r., a obecną aktualizację 31 marca 2025 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacje na temat procedury
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audio deskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Informacja dla użytkowników niepełnosprawnych
- Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab.
- Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
- W całym serwisie włączony jest tzw. fokus, czyli domyślne oznaczenie aktywnego linka czy pola formularza. Fokus przemieszcza się po wszystkich widocznych elementach aktywnych strony w logicznej kolejności – klawisz TAB.
- Kontrast tekstu do tła – dzięki temu materiały osadzone na stronie są czytelne także dla osób słabiej widzących.
- Staramy się pisać zrozumiałe teksty oraz formatować je w sposób zgodny z zasadami dostępności.
Zmiana rozmiaru strony
Graficzne przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony.
Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy:
Firefox, Chrome, Internet Explorer:
[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok
[CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok
Opera:
[SHIFT] oraz [+] aby powiększyć widok
[-] aby pomniejszyć widok
Dostępność strony internetowej
Dokładamy wszelkich starań, aby każda osoba korzystająca z naszego serwisu internetowego, miała dogodny dostęp do zamieszczonych w nim informacji i materiałów multimedialnych.
Wszyscy użytkownicy
Pamiętamy, że z dostępności korzystają tak naprawdę wszyscy. Dlatego dbamy również o czytelność – staramy się odpowiednio formatować teksty, w tym stosować wyróżnienia i możliwie krótkie akapity.
Dostępność architektoniczna
Nagrodą Norwida zajmuje się Kancelaria Sejmiku, która mieści się w części budynku usytuowanego w Warszawie, przy pl. Bankowym 3/5, wejście B. Koordynatorem w zakresie dostępności architektonicznej jest Piotr Zadrożny: koordynator_dostepnosci@mazovia.pl
Jak dojechać?
Najbliższe przystanki: Metro Ratusz Arsenał, Plac Bankowy.
Dostępność wejścia do budynku i przejść przez obszar kontroli
W celu wejścia do części budynku użytkowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie (wejście B) należy zgłosić się do punktu informacyjnego znajdującego się przy wejściu C. Wejście C mieści się na wprost bramy głównej. Jest to główne wejście do kompleksu budynków, które wyposażone jest w automatyczne drzwi otwierane za pomocą przycisku, zlokalizowanego na ścianie po ich prawej stronie. Stanowisko ochrony stanowi jednocześnie punkt informacyjny. Zlokalizowane jest po lewej stronie, w bezpośredniej bliskości od wejścia.
Dostępność korytarzy, schodów i wind
Budynek jest wyposażony w windy oraz platformy.
Pochylnie, platformy, informacje głosowe, pętle indukcyjne
Brak pętli indukcyjnej. Budynek wyposażony w windy, podnośniki dla osób poruszających się na wózkach.
Umiejscowienie, liczba i sposób korzystania z miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością
Przy budynku znajdują się ogólnodostępne miejsca parkingowe. Wymagane jest uiszczenie opłaty w parkometrze. Przed budynkiem jest wyznaczone miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością.
Ostatnio zaktualizowano 31 marca 2025 o 14:32